Zákaznická podpora:e-shop@worknow.cz
Měna
CZK

Sekundové lepidlo GEL 3g

Kód: MET_0100010
36 Kč / ks 29,75 Kč bez DPH
Doručíme do 2 dnů
Můžeme doručit do:
12.6.2023
Speciální vteřinovka - gel pro lepení savých a různých kombinací materiálů. Ideální na stropy a stěny.Univerzální nestékavé průmyslové kyanoak...

Detailní informace

Detailní popis produktu

Speciální vteřinovka - gel pro lepení savých a různých kombinací materiálů. Ideální na stropy a stěny.

Univerzální nestékavé průmyslové kyanoakrylátové gelové lepidlo určené pro aplikace na stěny a stropy. Velká viskozita a gelová konzistence společně s poněkud nižší rychlostí fixace poskytují dostatek času k sestavení jednotlivých částí do požadované polohy. Speciálně navržené k vytvoření pevného spoje mezi většinou kovů, plastů, gumy, kůží, dřeva, atd. Neobsahuje rozpouštědla. Toto jednosložkové lepidlo nevyžaduje ke svému vytvrzení použití katalyzátorů, tepelné iniciace či svorek. Po nanesení tenké vrstvy lepidla mezi dva povrchy dochází, díky kontaktu s vzdušnou vlhkostí, k rychlé polymerizaci. Dojde tedy k vytvoření konečného spoje.


Návod k použití
1. Před lepením vyčistěte, odmastěte a osušte povrch.
2. Naneste kapku či více kapek lepidla pouze na jeden z lepených povrchů. Stačí aplikovat jen množství potřebné k tvorbě tenkého filmu po stlačení aktivních povrchů.
3. Stiskněte díly dohromady a pevně podržte po několik sekund. Dobrý kontakt mezi lepenými povrchy je zásadní. Odpovídající vazba se vytváří méně než jednu minutu. (Maximální pevnosti spoje je dosaženo od 24 do 48 hodin).

4. Setřete přebytečné lepidlo z uzavíracího otvoru. U neuzavřeného balení dochází ke kontaminaci vzdušnou vlhkostí.
5. Vzhledem k tomu, že lepidlo kondenzuje polymerací, může dojít ke vzniku bílých skvrn na povrchu balení či na lepeném materiálu. Pokud k tomu dojde, otřete povrch acetonem.

Rychlost vytvrzování / spára
Rychlost vytvrzování spoje mezi povrchy záleží na velikosti spáry. Lepidlo nanesené do menší mezery mezi lepenými povrchy se bude vytvrzovat kratší dobu.


Čištění
Použité nářadí lze před vytvrzením očistit acetonem.

Upozornění
Balení mějte pevně uzavřené až do bezprostřední doby aplikace. Nepoužité vytlačené lepidlo nevracejte zpět do původního obalu. Dojde k znehodnocení výrobku.

Skladování
Uchovávejte v suchých prostorách při teplotě +20 °C
až +25 °C. Dlouhodobé skladování v chladničce při +2 °C
až +8 °C.
Skladovatelnost je 12 měsíců.

TIP: Skladujte ve svislé poloze (špičkou vzhůru). Nezalepí se Vám.

Výstražné symboly:
GHS07 - GHS 07 - dráždivé

Bezpečnostní upozornění: H315 Dráždí kůži. H319 Způsobuje vážné podráždění očí. H335 Může způsobit podráždění dýchacích cest.

Doplňkové parametry

Kategorie: Vteřinové (sekundové) lepidla
Hmotnost: 0.02 kg
Použití: na dřevo, na gumu
Typ: lepidla
Použití: na kov

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

CeskyStavitel_logo_web

Český stavitel® je nejstarší a nejznámější značka Přerovské rodinné firmy METRUM s.r.o. operující na českém trhu od roku 2004. Pod značkou Český stavitel® naleznete produkty stavební chemie, hydroizolační produkty, tmely, silikony, montážní pěny, chemické kotvy a impregnace. Výrobky s logem Český stavitel® si oblíbili profesionálové ve stavebnictví i dřevozpracujícím průmyslu.

Značka Český stavitel® je zárukou kvality, lokálního přístupu a tradičních hodnot.

#showmore#

logo-metrum

Metrum s.r.o. je českou ryze rodinnou společností. V začátcích svého působení se zabývala dovozem a prodejem vteřinových lepidel CARTELL. V roce 1999 se firma rozrostla o divizi zaměřenou na průmyslová lepidla. Tato divize byla pojmenována Průmyslové lepení. Se začátkem nového tisíciletí vznikla druhá divize Stavební chemie, specializující se na produkty spojené se stavbou. O rok později se začala rozjíždět výroba produktů Dřevosan s originální recepturou.

  • V roce 2001 se stala společnost právnickou osobu pod názvem METRUM s.r.o.
  • V listopadu t. r. získala certifikát ISO 9002. O dva roky pak později proběhla recertifikace na ISO 9001.

Stále rozšiřuje aktivity v oblasti zpracovatelů dřeva a výrobců dřevostaveb, automobilovém, sklářském a papírenském průmyslu, stejně tak v obchodních službách pro stavebniny, železářství a hospodářské potřeby.

  • S rokem 2003 společnost rozhodla sjednotit produkty stavební chemie pod obchodní značku ČESKÝ STAVITEL®.
  • V roce 2007 se společnost Metrum přestěhovala do současných větších prostor v Přerově.

Protože se firma i nadále rozvíjí a vyvíjí stále nové produkty, v roce 2014 vznikla nová značka, která nese název BULDOK. Pod touto značkou jsou prodávány ekologické a čisticí prostředky. Zároveň je distributorem v ČR holandské značky olejových nátěrových hmot KOOPMANS. Jedná se o kvalitní olejové impregnační lazury a laky, nabízené v mnoha barevných odstínech, vhodné do exteriéru a interiéru.

Rovněž je výrobcem řady privátních značek a významným distributorem značek LOXEAL, TEX YEAR EUROPE, CARTELL , BOCHEMIT, DUVILAX, ALKAPRÉN, TRELLEBORG, DEN BRAVEN, TECTANE a dalších. Výrobky dodává i do dalších zemí EU - Německo, Slovensko, Polsko…  

  • V roce 2022 oslavila výročí 30 let na trhu. 
  • Od poloviny roku 2018 mají produkty nový moderní design
  • V roce 2019 jsme se stala partnerem ADMD (asociace dodavatelů montovaných domů).

Firma METRUM s.r.o., to jsou kvalitní výrobky, proškolení zaměstnanci, profesionální odborné poradenství a přátelský přístup. Setkat se s jejich prací můžete prostřednictvím mezinárodních veletrhů, sympozií, seminářů a různých předváděcích akcí. Divize Stavební chemie se pravidelně účastní Mezinárodního odborného semináře Dřevostavby Volyně. Divize Průmyslového lepení se již mnoho let účastní sklářského sympozia IGS v Novém Boru a stejně tak vystavujeme na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně.