KOTVIX VSF chemická kotva vinylester bez styrenu

Kód: MET_2707032
Tip
1 hodnocení
od 262 Kč / ks od 216,53 Kč bez DPH

Zvolte variantu

Dvousložková kotevní malta na bázi vinylesteru s víceúčelovým použitím pro vysoké zatížení v pevném...

Detailní informace

Velikost balení: 280ml
Doručíme za 1-2 dny | MET_2707032
Můžeme doručit do: 10.12.2021
381 Kč
262 Kč / ks
216,53 Kč bez DPH
Velikost balení: 380ml
Doručíme za 1-2 dny | MET_2707031
Můžeme doručit do: 10.12.2021
440 Kč
296 Kč / ks
244,63 Kč bez DPH

Detailní popis produktu

Dvousložková kotevní malta na bázi vinylesteru s víceúčelovým použitím pro vysoké zatížení v pevném i dutém podkladu i ve vlhkém prostředí. Ideální pro podklady z betonu, kamene, plných cihel a lehčených tvárnic. Snadno se aplikuje a má krátkodobou schopnost tuhnutí.

Popis: Tato vinylesterová dvousložková malta neobsahující styren je vhodná pro interiéry a exteriéry, včetně míst s vlhkým prostředím. Ideální pro kotvení zesílených tyčí v novostavbách i při renovačních i montážních pracích. Používá se pro kotvení vrat, okenních tabulí, žaluzií, pracovních strojů, konzolí, kabelových lávek, antén, zábradlí. Lze aplikovat ve vodorovných i ve svislých polohách. Je určena pro velmi vysokou zátěž. Aplikační teplota od -10 °C až do +35°C.

+ Vhodný pro různé druhy podkladů.
+ Možnost aplikace na vodorovné i svislé ploše.
+ Snadná a rychlá aplikace.
+ Krátká doba tuhnutí.
+ Vhodný i pro vlhké podklady.
+ Bez zápachu.
+ Vhodná do interiéru.

Použití
 vhodný do podkladu z betonu, kamene, plných cihel, lehčených tvárnic
 upevňování závrtných šroubů, vložek s vnitřním závitem, závitových tyčí apod.
 ke kotvení vrat, zábradlí, balustrád, žaluzií, okenních tabulí, antén, výztuží sklobetonových stěn, konzolí, kabelových lávek, pracovních strojů
 vhodný při použití zesílených tyčí v nových stavbách, při renovačních pracích s prefabrikovanými prvky z betonu

Výhody
 velká pevnost spoje a vysoká chemická odolnost
 snadná aplikace, přiměřená doba tuhnutí
 pro plný i dutý podklad, závitové tyče a armovací výztuž všech tříd
 tixotropní – lze používat ve vodorovné i svislé poloze
 neobsahuje styrén, málo zapáchá, nehořlavý, elektrický izolant
 také do vlhkého (korozívního) prostředí
 minimálně se smršťuje – vhodný pro instalace velkých rozměrů, dále pro kotvení v blízkosti okrajů podklad
 do interiéru i interiéru
 certifikovaný systém řízení jakosti dle ISO 9001

Pracovní postup
Příslušenství: Směšovací špičky, pistole na kartuše, sítka pro fixaci v dutém materiálu, drátěný kartáč, vzduchová pumpička.
Podklad: Otvory musí být čisté, suché, bez volných částic a mastnoty.
Manipulace s kartuší: Odšroubujte víčko kartuše, našroubujte na ni směšovací špičku patřičné délky, vsuňte kartuši do pistole, vytlačte tolik hmoty, aby obě komponenty v špičce tvořily homogenní světle šedou barvu (odstraňte prvních 10 ml).
Postup: Zvolte vhodný průměr vrtáku v závislosti na velikosti kotevní tyče. Z vyvrtaného otvoru odstraňte volné nečistoty kulatým kartáčem a vyfoukáním (opakujte 4x). Kotvený materiál musí být čistý. Při kotvení v dutém podkladu zasuňte pomocí špičky pistole plastové sítko o vhodném průměru. Při kotvení v pevném podkladu naplňte otvor hmotou z 1/3 a ž 1/2. V dutém podkladu naplňte celý otvor. Kotvený materiál vsuňte krouživým pohybem. Odšroubujte směšovací špičku a uzavřete kartuši.


Technické údaje
 Báze vinylesterová pryskyřice, metakrylátové monomery
 Konzistence pasta
 Barva šedá
 Měrná hmotnost 1,7 kg/l při 23 °C
 Pro kotvení závitové tyče M8-M30, armovací výztuž Ø8 – Ø32, beton tř. pevnosti C20/25 až C50/60, do suchého i mírně vlhkého podkladu
 Teplotní odolnost teplota podkladu po instalaci -10 °C až +35 °C teplota podkladu po dobu životnosti -40 °C až +50 °C (krátkodobě jen +80 °C)
 Aplikační teplota -10 °C až +35°C
 Min. teplota přepravní -15 °C
 Specifikace ETAG 001-5, ETA 15/0550Spotřeba: dle použití, viz technický list

Bezpečnostní upozornění: H317 Může vyvolat alergickou kožní reakci. H319 Způsobuje vážné podráždění očí. H335 Může způsobit podráždění dýchacích cest.

Dokumentace:
Technický list
Bezpečnostní list - složka A
Prohlášení o vlastnostech 2017
Bezpečnostní list - složka B
Prohlášení o vlastnostech 2019

Doplňkové parametry

Kategorie: Chemické kotvy
Značka: Český stavitel
Výrobce: Český stavitel
Typ: chemické kotvy

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

CeskyStavitel_logo_web

Český stavitel® je nejstarší a nejznámější značka METRUM s.r.o. operující na českém trhu od roku 2004. Pod značkou Český stavitel® nabízíme vlastní produkty stavební chemie, hydroizolační produkty, tmely, silikony, montážní pěny, chemické kotvy a impregnace. Výrobky s logem Český stavitel® si oblíbili profesionálové ve stavebnictví i dřevozpracujícím průmyslu.

Značka Český stavitel® je zárukou kvality, vysoké úrovně služeb a servisu.

logo-metrum

Jsme ryze českou rodinnou společností. V začátcích svého působení jsme se zabývali dovozem a prodejem vteřinových lepidel CARTELL. V roce 1999 se firma rozrostla o divizi zaměřenou na průmyslová lepidla. Tuto divizi jsme pojmenovali Průmyslové lepení. Se začátkem nového tisíciletí vznikla druhá divize Stavební chemie, specializující se na produkty spojené se stavbou. O rok později se začala rozjíždět výroba produktů Dřevosan s naší původní recepturou.

  • V roce 2001 se naše společnost přeměnila na právnickou osobu pod názvem METRUM s.r.o.
  • V listopadu t. r. jsme získali certifikát ISO 9002. O dva roky pak později proběhla recertifikace na ISO 9001.

Stále rozšiřujeme aktivity v oblasti zpracovatelů dřeva a výrobců dřevostaveb, automobilovém, sklářském a papírenském průmyslu, stejně tak v obchodních službách pro stavebniny, železářství a hospodářské potřeby.

  • S rokem 2003 jsme se rozhodli naše produkty stavební chemie sjednotit pod značku ČESKÝ STAVITEL®.
  • V roce 2007 jsme se přestěhovali do nových a větších prostor v Přerově.

Protože se firma i nadále rozvíjí a vyvíjí stále nové produkty, v roce 2014 vznikla nová značka, která nese název BULDOK. Pod touto značkou jsou prodávány ekologické a čisticí prostředky. Zároveň jsme výhradním distributorem v ČR holandské značky olejových nátěrových hmot KOOPMANS. Jedná se o kvalitní olejové impregnační lazury a laky, nabízené v mnoha barevných odstínech, vhodné do exteriéru a interiéru.

Rovněž jsme výrobcem řady privátních značek a významným distributorem značek LOXEAL, TEX YEAR EUROPE, CARTELL , BOCHEMIT, DUVILAX, ALKAPRÉN, TRELLEBORG, DEN BRAVEN, TECTANE a dalších. Výrobky dodáváme i do dalších zemí EU - Německo, Slovensko, Polsko…  

  • V roce 2017 jsme oslavili výročí 25 let na trhu. Od tohoto roku je pro naše obchodní partnery také spuštěn nový B2B objednávkový web na stránkách metrum.cz, který usnadňuje orientaci v naší nabídce.
  • Od poloviny roku 2018 jsme postupně začali měnit a sjednocovat design našich výrobků.
  • V roce 2019 jsme se stali partnerem ADMD (asociace dodavatelů montovaných domů).

Firma METRUM s.r.o., to jsou kvalitní výrobky, proškolení zaměstnanci, profesionální odborné poradenství a přátelský přístup. Setkat se s naší prací můžete prostřednictvím mezinárodních veletrhů, sympozií, seminářů a různých předváděcích akcí. Divize Stavební chemie se pravidelně účastní Mezinárodního odborného semináře Dřevostavby Volyně. Divize Průmyslového lepení se již mnoho let účastní sklářského sympozia IGS v Novém Boru a stejně tak vystavujeme na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně.