Zákaznická podpora:+420 734 208 288e-shop@worknow.cz
Měna
CZK

Asfaltový hydroizolační nátěr ČS

Kód: MET_2708501
od 290 Kč / ks od 239,67 Kč bez DPH od 49 Kč / 1 kg

Zvolte variantu

Pružná nátěrová izolační hmota na bázi asfaltové disperze modifikované syntetickým kaučukem.Tento produkt je navržen pro hydroizolace stavební...

Detailní informace

Velikost balení: 5kg
Doručíme do 2 dnů | MET_2708501
Můžeme doručit do: 28.2.2024
290 Kč / ks
239,67 Kč bez DPH
Velikost balení: 10kg
Doručíme do 2 dnů | MET_2708502
Můžeme doručit do: 28.2.2024
490 Kč / ks
404,96 Kč bez DPH

Detailní popis produktu

Pružná nátěrová izolační hmota na bázi asfaltové disperze modifikované syntetickým kaučukem.

Tento produkt je navržen pro hydroizolace stavebních konstrukcí, kde je vyžadována trvalá pružnost hydroizolačního povlaku. Výrobek vytváří vysoce účinný silnovrstvý nátěr, který zůstává pružný i za nízkých teplot. Brání prosakování tlakové vody. Používá se jako nátěrová hmota pro plošnou aplikaci na betony, potěry, jádrové omítky, zdivo, asfaltové pásy, pro přemostění vlasových trhlin, jako protikorozní a protikarbonatační nátěr na ochranu stavebních materiálů před působením chemických vlivů - prodloužení životnosti. Nátěr je vhodný pro hydroizolace nových i stávajících konstrukcí, jako jsou základy, základové desky, střechy, balkony, terasy, podlahy, nádrže, jímky apod. Nátěr může být použit jako podklad pod potěry, obklady a dlažbu. Neobsahuje organická rozpouštědla.

Charakteristika:
• na suché a mírně vlhké podklady
• tixotropní – lze nanášet na podklad s libovolným sklonem (nestéká ani při +100 °C)
• zachovává si elasticitu i při nízkých teplotách
• odolný vůči působení atmosférických vlivů, slabým kyselinám a zásadám, agresivním látkám v půdě
• lze používat i pro bezprostřední kontakt s polystyrenem
• rychle schne
• neobsahuje rozpouštědla

Příklady použití:
• celoplošné hydroizolační nátěry základových betonových desek a cementových potěrů
• hydroizolační nátěry obvodového zdiva pod úrovní terénu, včetně jádrových omítek
• hydroizolační opravné nátěry asfaltových pásů plochých střech
• hydroizolační přemostění trhlin v podkladu
• hydroizolační nátěry balkonů, teras, garáží proti spodní i povrchové vodě
• celoplošné hydroizolační nátěry pod obklady a dlažby teras, balkonů, lodžií, skladů a hal

Počet nanášených vrstev:
2 x stěrky na opravy bez tkaniny
2-3 x hydroizolace základů proti zemní vlhkosti
3 x izolace střech s výztužnou tkaninou bez minerálního posypu
4 x izolace střech s výztužnou tkaninou a s minerálním posypem

Podklad:
Vhodné podklady - beton, cementové a cemento-vápenné omítky, eternit, lepenka a podobné materiály na bitumenové bázi.
Oprava lepenkové krytiny – podklad zbavte nečistot (prachu, rzi, stojaté vody) a ostrých hran. Krytina nesmí být promrzlá, ojíněná, smí být mírně vlhká. Odstraňte křehké, odlupující se vrstvy a části se slabou přilnavostí. Puchýře prořízněte do kříže a podlepte bitumenovým lepidlem nebo Asfaltovým hydroizolačním nátěrem.
Oprava betonu – nanáší se na zdivo opatřené omítkou. Podklad zbavte nečistot (prachu, rzi, stojaté vody) a ostrých hran. Nevyplněná místa (propadliny, trhliny) zaspárujte nebo vyplňte speciálními maltami. Veškeré rohy je potřeba zaoblit provedením tzv. fasety z cementové malty. Nové omítky a betony musí být vyzrálé.

Pracovní postup:
Izolace balkónů a teras (určeno především pro terasy na úrovni země). - Hmota se nanáší nejméně ve dvou vrstvách křížovou metodou. Rohy a přechody se vyztuží technickou tkaninou, která se vkládá do ještě čerstvého nátěru. Každá další vrstva se pokládá po zaschnutí předchozí.
Izolace lepenkových střešních krytin – Povrch připravte podle návodu, viz výše. Připravený podklad musí být rovný. Asfaltový hydroizolační nátěr se nanáší nejméně ve dvou vrstvách (viz Technická data), každá následná vrstva se nanáší až po zaschnutí předchozí. V místech s komínem, vikýři nebo atikou vyztužte technickou tkaninou, kterou vložíte do čerstvého nátěru a vytáhnete do potřebné výšky. Poslední vrstvu opatřete minerálním posypem. Tím významně prodloužíte životnost provedené izolace.
Izolace bezespárých rovných střech – Podklad musí být připravený a penetrovaný – viz výše. První vrstvu Asfaltového hydroizolačního nátěru naneste rovnoměrně a důkladně vetřete na celý povrch střechy. Po zaschnutí rozložte polypropylenovou síťku nebo jinou technickou tkaninu a naneste druhou vrstvu (postupně v pásech o délce síťky). Při pokládání síťky nezapomeňte na asi 10 cm překlady dobře přetřené nátěrem. Třetí vrstva se provádí podobně. Nejprve se nanese hmota na střechu o šířce tkaniny, přiloží tkanina a důkladně se zatře. Čtvrtou vrstvu naneseme po zaschnutí předchozí a ihned posypeme minerálním posypem, který významně chrání střechu před UV zářením.
Izolace základových konstrukcí a spodních částí staveb – Hmota se nanáší nejméně ve dvou vrstvách křížovou metodou. Rohy a přechody se vyztuží technickou tkaninou, která se vkládá do ještě čerstvého nátěru. Každá další vrstva se pokládá po zaschnutí předchozí. Po nanesení poslední vrstvy doporučujeme počkat několik dnů, aby se odpařila zbytková vlhkost, pak můžeme opatrně zasypat výkop zeminou. Je také možné chránit izolační vrstvu nalepením např. polystyrenovými deskami o síle 2 cm (přitlačit do čerstvé poslední izolační vrstvy).

Spotřeba: 0,5 - 1 kg/m² (v jedné vrstvě)

Výstražné symboly:
GHS07 - GHS 07 - dráždivé

Bezpečnostní upozornění: H317 Může vyvolat alergickou kožní reakci. H319 Způsobuje vážné podráždění očí.
Logo značky český stavitel

Proč je právě ČESKÝ STAVITEL tím ideálním řešením pro můj projekt?

protože je spolehlivou značkou s více než 30 letou tradicí, nabízející špičkovou stavební chemii a lepidla. S jejich produkty získáte kvalitu ISO9001, lokální přístup, spolehlivost a výkon, které očekáváte pro vaše stavební projekty. Od vysoce kvalitních stavebních lepidel, pěn a tmelů po hydroizolační a impregnační prostředky. Její produkty navrženy tak, aby vám pomohly dosáhnout vynikajících výsledků ve vašich stavebních projektech, ať už se jedná o drobné opravy, renovace nebo velké stavební projekty.

Doplňkové parametry

Kategorie: Hydroizolační nátěry a pásy
Spotřeba: 0,5 - 1 kg/m² (v jedné vrstvě)
Barva obsahu: černá
5
3x
4
1x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
Avatar autora | 6.11.2023
+ Ještě jsem nátěr nenanášel. Ale věřím, že bude pro mé účely vhodný

5
Avatar autora | 13.5.2023
+ Dobře se zpracovává. Skutečnou kvalitu produktu ukáže teprve čas.

Spokojenost

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

CeskyStavitel_logo_web

Český stavitel® je nejstarší a nejznámější značka Přerovské rodinné firmy METRUM s.r.o. operující na českém trhu od roku 2004. Pod značkou Český stavitel® naleznete produkty stavební chemie, hydroizolační produkty, tmely, silikony, montážní pěny, chemické kotvy a impregnace. Výrobky s logem Český stavitel® si oblíbili profesionálové ve stavebnictví i dřevozpracujícím průmyslu.

Značka Český stavitel® je zárukou kvality, lokálního přístupu a tradičních hodnot.

#showmore#

logo-metrum

Metrum s.r.o. je českou ryze rodinnou společností. V začátcích svého působení se zabývala dovozem a prodejem vteřinových lepidel CARTELL. V roce 1999 se firma rozrostla o divizi zaměřenou na průmyslová lepidla. Tato divize byla pojmenována Průmyslové lepení. Se začátkem nového tisíciletí vznikla druhá divize Stavební chemie, specializující se na produkty spojené se stavbou. O rok později se začala rozjíždět výroba produktů Dřevosan s originální recepturou.

  • V roce 2001 se stala společnost právnickou osobu pod názvem METRUM s.r.o.
  • V listopadu t. r. získala certifikát ISO 9002. O dva roky pak později proběhla recertifikace na ISO 9001.

Stále rozšiřuje aktivity v oblasti zpracovatelů dřeva a výrobců dřevostaveb, automobilovém, sklářském a papírenském průmyslu, stejně tak v obchodních službách pro stavebniny, železářství a hospodářské potřeby.

  • S rokem 2003 společnost rozhodla sjednotit produkty stavební chemie pod obchodní značku ČESKÝ STAVITEL®.
  • V roce 2007 se společnost Metrum přestěhovala do současných větších prostor v Přerově.

Protože se firma i nadále rozvíjí a vyvíjí stále nové produkty, v roce 2014 vznikla nová značka, která nese název BULDOK. Pod touto značkou jsou prodávány ekologické a čisticí prostředky. Zároveň je distributorem v ČR holandské značky olejových nátěrových hmot KOOPMANS. Jedná se o kvalitní olejové impregnační lazury a laky, nabízené v mnoha barevných odstínech, vhodné do exteriéru a interiéru.

Rovněž je výrobcem řady privátních značek a významným distributorem značek LOXEAL, TEX YEAR EUROPE, CARTELL , BOCHEMIT, DUVILAX, ALKAPRÉN, TRELLEBORG, DEN BRAVEN, TECTANE a dalších. Výrobky dodává i do dalších zemí EU - Německo, Slovensko, Polsko…  

  • V roce 2022 oslavila výročí 30 let na trhu. 
  • Od poloviny roku 2018 mají produkty nový moderní design
  • V roce 2019 jsme se stala partnerem ADMD (asociace dodavatelů montovaných domů).

Firma METRUM s.r.o., to jsou kvalitní výrobky, proškolení zaměstnanci, profesionální odborné poradenství a přátelský přístup. Setkat se s jejich prací můžete prostřednictvím mezinárodních veletrhů, sympozií, seminářů a různých předváděcích akcí. Divize Stavební chemie se pravidelně účastní Mezinárodního odborného semináře Dřevostavby Volyně. Divize Průmyslového lepení se již mnoho let účastní sklářského sympozia IGS v Novém Boru a stejně tak vystavujeme na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně.