Zákaznická podpora:e-shop@worknow.cz
Měna
CZK

Svářecí set FESTA - Invertor TIG/MMA + samostmívací kukla + rukavice + kladivo

Kód: WN_185241
Akce Doporučujeme
Značka: FESTA
8 056 Kč –7 % 7 499 Kč / ks 6 197,52 Kč bez DPH

Praktická, kvalitní a výhodná sada pro začínajícího svářeče. Profesionální 160A TIG / MMA invertor s řadou moderních funkcí jako Anti-stickArc-forceHot startLift TIG spolu se samostmívací LCD kuklou usnadní práci.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Invertor svářecí FESTA TIG/MMA 160A

 •  profesionální přenosný svářecí TIG / MMA invertor - kompaktní rozměry 405 x 165 x 270 mm, hmotnost jen 6 kg 
 •  použita nejdokonalejší technologie inverze
 •  stejnosměrný svařovací zdroj pro ruční sváření obalenou elektrodou
 •  pro sváření nerezové, legované nebo uhlíkové oceli, mědi, hliníku a jiné barevné kovy
 • SPECIFIKACE :
  •  Napětí 230 V / 50 Hz
  •  Napětí naprázdno 55 V
  •  Regulační rozsah svářecích proudů 10 - 160 A
  •  Průměr elektrody 1,5 - 4,0 mm
  •  Pracovní cyklus TIG-160 A / 60 %, MMA-140 A / 60 %
  •  Třída ochrany IP 21
  •  Profesionální moderní technologie Anti-stickArc-forceHot startLift TIG

Svařovací přístroj využívá nejmodernější invertorovou technologii. Vývoj zařízení svářecího převodníku je považováno za revoluci v průmyslu sváření. Zdroj energie sváření může proniknout silnější, koncentrovanější a stabilnější oblouk. Když se lepivost a pracovní prostor zkracuje, jeho reakce bude rychlejší. To znamená, že je to svářecí zařízení s různými dynamickými charakteristikami, které může být nastaveno na větší nebo menší oblouk.

Technologie Anti-stick (MMA) při zkratu ( přilepení elektrody ) automaticky klesne svařovací proud

Technologie Arc-force (MMA) na výstupu invertoru probíhá měření svařovacího proudu. Pokud svářeč neudrží elektrodu při práci v konstantní vzdálenosti od svařence, invertor ubírá proud podle parametrů oblouku a tím vytváří rovnoměrný svár

Technologie Hot start usnadňuje zapalování oblouku. Obvod Hotstart před zapálením oblouku automaticky navýší svářecí proud, takže svářeč zapaluje vyšším proudem než si nastavil.

Technologie TIG lift umožní snadné zapálení oblouku až po dotyku wolframové elektrody a rychlou stabilizaci oblouku přesně v místě dotyku.

Svářecí zařízení má následující charakteristiky: je efektivní, šetří energii, je kompaktní, se stabilním obloukem, dobré svařované spoje, vysoké bezzátěžové napětí, dobrá kapacita kompenzační síly a je víceúčelový. Může svářet anticorovou ocel, legovanou ocel, uhlíkovou ocel, měď, hliník a další barevné kovy. Může se používat s elektrodami s rozdílnými vlastnostmi a materiály, včetně kyselých, zásaditých a zrnitých. Může se použít ve vysokých výškách, v různých atmosférických tlacích, vně i mimo objektu.

V porovnání s klasickými svářečkami, je kompaktní, s malým objemem a hmotností, jednoduchý na instalaci a provoz. Manual metal arc (MMA) je ruční svařování obalenou elektrodou. Využití této metody je hlavně při montážním svařováním vzhledem k mobilitě zařízení. Invertor - stejnosměrný svařovací zdroj určený pro ruční svařování obalenou elektrodou. Zdroj využívá moderních poznatků z oblasti výkonové a řídicí elektroniky. Díky tomu se vyznačuje vysokým výkonem při nízké hmotnosti a dobrými svařovacími vlastnostmi. Je vhodný pro použití při montážních a řemeslných pracích.

Sváření obalovanou elektrodou (MMA)
Nejstarší metoda ručního obloukového svařování, která si stále drží nezanedbatelnou pozici zejména z důvodu své flexibility, možnosti svařování ve všech polohách, snadné dostupnosti svařovacích zdrojů i přídavného materiálu. Přídavným materiálem jsou kovové elektrody s různými typy obalu (bazické, rutilové, celulozové apod.).

Technologie svařování obalenou elektrodou patří k rozšířeným způsobům spojování materiálů. Princip spočívá v hoření oblouku mezi materiálem a elektrodou, který je aktivován v momentě dotyku. Vzniká tak svarová lázeň chráněná obalem. Při chladnutí je svar chráněný povrchovou struskou, která se následně odstraní. Běžná elektroda má délku okolo 400 mm, proto je při delším svařování nezbytné použití hned několika kusů. Tento typ svařování se nejčastěji používá při spojování legovaných i nelegovaných materiálů o tloušťce od 2 do 50 mm. Našel své uplatnění především u ocelových konstrukcí, tlakových nádob a v lodním průmyslu

TIG
Velmi precizní metoda svařování, která je určena zejména pro pohledové svary. Je také známá jako svařování pod argonem. Metoda TIG využívá teplo uvolňované ze zapáleného elektrického oblouku, který je udržován mezi netavící se wolframovou elektrodou a svařencem. Jako přídavný materiál se používají tyčky (dráty) zpravidla o délce 1 metr - podobně jako u svařování autogenem. V některých případech je možné svařovat i bez použití přídavného materiálu, pouhým natavením okrajů svařenců.

Kukla svářečská samostmívací FESTA LCD

 • profesionální svářečská samostmívací kukla FESTA
 • přehledný LCD displej pro snadné nastavení požadovaných hodnot
 • technické informace - viz tabulka
 • samostmívací sklo i solární článek krytý vyměnitelným ochranným plexisklem - objednací číslo 70066

Kladivo svářečské ZBIROVIA 320g 27cm

 • Profesionální svářečské kladivo na oklepávání strusky, české výroba.

Rukavice svářečské MERLIN

 • Rukavice z hovězí štípenky s manžetou 15cm, certifikováno pro svářeče CE EN 388 / CE EN 407.

Kartáč ruční ocelový vlnitý 270mm plastová rukojeť

 • Ocelový kartáč - ruční, kovové tělo s plastovou ergonomicky tvarovanou rukojetí, vlnitý drát - pozinkovaný, počet drátů 1480, použití: k číštění železných kovů jako je ocel, litina, … .

Doplňkové parametry

Kategorie: Svářecí invertory, příslušenství FESTA
Záruka: 2 roky

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

FESTA zde v prodeji v2

FESTA - ryze česká značka kvalitního ručního nářadí pro dílnu, stavbu i zahradu určeného pro řemeslníky a profesionální použití. FESTA si pod touto značkou zakládá na vlastní kontrole kvality zboží. Sama si hlídá technologické postupy při výrobě, použití zdravotně nezávadných surovin a správnou ergonomii finálních výrobků. FESTA - to je výborný poměr ceny a kvality. 

Budování dobrého jména značky FESTA je závazkem, který nutí jít neustále vstříc novým výzvám a přinášet našim zákazníkům produkty, na které se mohou spolehnout. 

FESTA to je nářadí pro Váš úspěch

#showmore#

FESTA zná své řemeslo. FESTA to je

 • pravidelná kontrola kvality zboží za pomocí renomovaných zkušeben i vlastních pracovníků ve výrobních destinacích
 • ve výrobních procesech hlídá použití vhodných a inovativních technologických postupů
 • používá kvalitní, zdravotně nezávadné suroviny a materiály
 • aplikuje moderní poznatky z oblasti ergonomie a designu
 • pravidelně se účastní oborových veletrhů, kde sleduje moderní trendy a vývoj
 • maluje trh, doplňujeme a rozšiřujeme portfolio nabídky

Víme proč je nejlepší nakupovat FESTA nářadí v obchodě WORKNOW

odrazka-v2  Máme pořádně širokou nabídku produktů a všechno vystavené zboží je dostupné.

odrazka-v2  To co děláme, děláme dobře a proto pro Vás máme nejlepší ceny.

odrazka-v2  Máte nás na dosah ruky. Vybírejte z více než 10.000 výdejních míst po celé ČR.

odrazka-v2  U každého produktu najdete všechny důležité informace a u některých z nich i uživatelské recenze, které Vám pomohou s výběrem.

odrazka-v2  Máte dotaz? Naše zákaznická podpora je tu pro Vás. Poradíme a vyřešíme.